10 września 2014

Zrób dla siebie coś miłego!

Źródło
Cześć Kochane!
Dzisiaj chciałabym zachęcić Was do wzięcia udziału w akcji "Zrób dla siebie coś miłego!" organizowanego przez Nadine. Akcja trwa 30 dni, a każdego dnia mamy inne zadanie do wykonania. Dziś jest drugi dzień wyzwania, więc macie szansę jeszcze do nas dołączyć. Bierzcie udział w facebookowym wydarzeniu, to tam codziennie około godziny 8 Nadine zostawia dla nas nowe zadania do wykonania.
Dlaczego warto wziąć udział w takim wyzwaniu? Bo w codziennym biegu nie mamy czasu na chwilę dla siebie. Zapominamy o tym, jak ważne jest dobre samopoczucie i że trzeba je pielęgnować. W ciągu dnia potrafimy zapomnieć o zjedzeniu obiadu, a co dopiero o zrobieniu sobie jakiejś małej przyjemności. Czasem nawet 15 minut w ciągu dnia spędzonych na rozkoszowaniu się smakiem karmelowej mrożonej kawy potrafi postawić nas na nogi i naładować pozytywną energią i siłą do działania na resztę dnia. Uważam, że nasze dobre samopoczucie zawdzięczamy właśnie takim małym gestom, które innym mogą wydawać się błahe i zupełnie abstrakcyjne.
Nauczmy się zdrowego egoizmu i pamiętajmy nie tylko o naszych dzieciach/chłopakach/mężach/przyjaciółkach/etc., ale również o sobie. Wiecie jak to jest, gdy mamy zły dzień, jesteśmy przemęczone to nawet, gdybyśmy nie wiem jak bardzo się starały, w pewnym momencie na pewno wybuchniemy i oberwie się niewinnym cywilom. Po co rozładowywać się na tych, na których nam zależy? Dbając o własne dobre samopoczucie, dbamy również o naszych bliskich!
Mam nadzieję, że przekonałam Was do zainwestowania we własne szczęście i dołączycie do nas!

1 komentarz: