10 grudnia 2015

"To jest prawdziwa miłość!"


Jak często wkurzasz się na swojego chłopaka, bo był dla Ciebie niemiły? Jak często Twoi kumple nazywają Twoją dziewczynę "zołzą", bo naopowiadałeś im jakichś głupot? Jak często zastanawiasz się, dlaczego on czy ona, miłość Twojego życia, zachowali się w ten czy inny sposób i sprawili Ci przykrość?
W związkach jest tak, że wina prawie zawsze leży po obu stronach. Nawet jeśli tym razem to chłopak zrobił coś nie tak, to może dlatego, że przez ostatni tydzień non stop rzucałaś się bez powodu? A może dziewczyna znowu krzyczy i płacze, czego strasznie nie lubisz, bo już nie potrafi inaczej do Ciebie dotrzeć i pokazać, że coś jest nie w porządku?
Bardzo mocno wierzę w karmę i uważam, że to co robisz zawsze do Ciebie wróci. Dlatego, jeśli chcesz być w szczęśliwym związku, sam musisz czuć się szczęśliwy.
Czasem przeglądam na Facebooku stronę "Anonimowe Wyznania". Ludzie piszą o przeróżnych rzeczach: o dzieciństwie, szkole, wpadkach i wielkich miłościach. O tych ostatnich chyba lubię czytać najbardziej. I właśnie ostatnio znalazłam historię, w której Ona była z dobrego domu - nic jej nie można było zarzucić, a On - nie miał nic. Rodziny ani żadnych bliskich, wsparcia znikąd, ani nawet zębów. Były za to długi, marna praca, mieszkanie przypominające starą piwnicę i trawa. Nie ma szans na dobrą przyszłość? Też tak myślałam, ale takie historyjki lubią zaskakiwać. Dziewczyna poświęciła się cała dla tego uczucia. Mimo że trochę się bała, zaryzykowała i pomogła chłopakowi spłacić długi, wyjść z nałogu, znaleźć lepszą pracę. Wszystko się udało, dzisiaj są w szczęśliwym związku, zapomnieli o złych wspomnieniach i planują wspólną dalszą przyszłość. Pod całą historią ktoś napisał komentarz, który pięknie podsumował wszystko...

"To jest prawdziwa miłość, kiedy obie strony dają coś od siebie"

Wow, to takie proste i banalne, ale w tym kryje się cały sekret udanej relacji. Kiedy wczoraj się nad tym zastanawiałam, sama byłam zdziwiona, że taka oczywista rzecz może być kluczem do szczęścia.
Zastanówcie się, ile znacie par, w których dziewczyna zachowuje się jak księżniczka i wymaga cudów od zakochanego po uszy chłopaka? Albo odwrotnie: dziewczyna poświęca całe swoje życie dla chłopaka, który cieszy się, że z nią jest, ale w sumie nie ma zamiaru zrezygnować z żadnych dotychczasowych uciech? Ja znam/znałam sporo i większość już się rozpadła. Oczywiście, każdy z partnerów musi mieć własne życie i swoją przestrzeń, ale musimy być też gotowi na drobne kompromisy: dzisiaj ja gotuję, ale Ty zmywasz; tym razem oglądamy Twój ulubiony film, ale następnym razem ja wybieram repertuar; teraz Ty wychodzisz z kolegami, ale za tydzień idziemy razem. Jeśli ona może sterczeć w kuchni cały dzień i gotować obiad rodem z MasterChefa, mimo że nie znosi gotowania, to Ty zrób coś dla niej i idźcie na zakupy do galerii. Nikt nie doradzi jej tak dobrze, jak własny mężczyzna - oczy ukochanego są najlepszym odbiciem. Jeśli on zawsze odbiera Cię z pracy samochodem, mimo że nie ma po drodze, zrób mu niespodziankę i przy następnym ważnym meczu w telewizji zaproponuj, żeby zaprosił znajomych, kup piwo, zrób górę przekąsek i idź do koleżanki na babskie ploty. Będzie szczęśliwy, że ma taką wyrozumiałą kobietę, a koledzy będą mu szczerze zazdrościli.
Bądźcie też bezinteresowni. Pyszny deser po obiedzie albo kwiaty czy drobny prezent bez okazji. Wsparcie w trudnych chwilach i bezgraniczna miłość. Stanie murem za osobą, którą kochacie i poczucie bezpieczeństwa. Złapanie za rękę, dodanie otuchy czy spontaniczny pocałunek na środku ulicy. Drobne gesty, które nic nas nie kosztują, a drugiej osobie zrobią cały (wspaniały dzień). Jest tyle prostych rzeczy, które budują wspaniały związek.
I pamiętajcie, że jeśli Wy będziecie w porządku i będziecie pracowali nad Waszym wspólnym szczęściem, Wasza połówka też na pewno się o to postara.

Kochajcie się! :)
____________________ 

 Spodobał Ci się post? 

 Obserwuj mnie na Facebooku, Bloglovin i Instagramie

   photo eb6c52ee-49d5-4502-931c-b172004e37d9_zps95768ea8.png photo 2e589100-882d-4dc1-8f0a-506fabf2170c_zpsf92bc34c.png photo 95de5575-1741-4270-ae6e-0453807dd415_zps617a52c0.png

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz